04.04.2020 09:00:49
Nawigacja
Regulamin

Regulamin serwera

 1. Administracja

  1. Ostateczne decyzje administracji są nieodwołalne.
  2. Jeśli uważasz, że zostałeś osądzony niesłusznie, przedstaw swoje racje w kulturalny sposób administracji na PM (jakiekolwiek rzucanie się spowoduje oddalenie sprzeciwu).
  3. Administratorzy nie są Twoimi służącymi - to też ludzie mający swoje życie prywatne. Jeśli Twoja sprawa (podanie o konto, zgłoszenie oszustwa, etc.) się przedłuża - po prostu poczekaj.
  4. Lista administratorów znajduje się tutaj. -> Protip: kontaktuj się z osobami z listy "Server Admin/Operator".
  5. Jeśli zostałeś zbanowany lub Twój problem dotyczy jednego z członków administracji, kontaktuj się z nim samym. Decyzje adminów są indywidualne i subiektywne.


 2. Konta, postacie, logowania

  1. Każdy użytkownik może mieć jedno i tylko jedno konto główne. Prócz tego za osiągnięcie odpowiedniego poziomu postaci otrzymuje się dodatkowe konto.
  2. Jedno konto na forum = jedno konto na serwerze. Nie proś o konta dla znajomych.
  3. Z jednego adresu IP może korzystać jeden użytkownik.
  4. Podczas wywoływania Diablo Clone'a na danym GS-ie na poziomie trudności Piekło użytkownik może mieć założoną jedną i tylko jedną grę.
  5. Ban nie jest karą nakładaną na konto użytkownika, lecz na samego użytkownika. Nie wolno logować się na jakiekolwiek konta w trakcie trwania bana pod groźbą surowej kary.
  6. Surowo zabronione pod groźbą bana jest logowanie na konta innych użytkowników.


 3. Oszustwa

  1. Zabrania się używania jakichkolwiek programów trzecich ułatwiających rozgrywkę, tj. wszelkiej maści hacków, cheatów, botów.
  2. Zabrania się oszustw w jakiejkolwiek formie, w tym podszywania się pod administratora / innego gracza, wyłudzania przedmiotów / haseł, etc.
  3. Zabrania się kradzieży przedmiotów (dotyczy to również przedmiotów leżących na ziemi podczas przerzucania).
  4. W przypadku wspólnych gier, właściciel gry decyduje o tym do kogo należą dane lokacje oraz kto może zbierać przedmioty tam wypadające. Zasada ta nie dotyczy gier typu Br, Cs, Taxi itp., w tych przypadkach jest to kwestia "dogadania się czyj jest drop", a administracja nie będzie dociekać kto, co, komu zabrał. Dobrym zwyczajem jest pozostawianie dropu z Baala, Diablo, itd. dla "latacza" lub "main killera".
  5. W przypadku zamulania Uber Tristram zarówno torch, jak i sztandary należą do osoby wykładającej klucze - zamulaczom nie wolno tych przedmiotów nawet podnieść.
  6. Każdy użytkownik ma obowiązek wykonywania poleceń administratora. Zapoznaj się z instrukcją wykonywania testów, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.


 4. Zachowanie

  1. Zabrania się nadmiernych wulgaryzmów (w tym wulgarnych imion postaci jak i nazw gier), dyskryminacji, obrażania innych graczy, wysławiania się, etc.
  2. Zabrania się przeszkadzania innym użytkownikom, w tym:
   1. Spamowania (dotyczy to zarówno gier, jak i kanału).
   2. Żebrania - nie tolerujemy niekończących się próśb o itemy, gracz powinien sam starać się o przedmioty.
   3. Natarczywego zachowania na czyjejś grze (np. zabijania potworów w danej lokacji, pomimo sprzeciwu właściciela gry).
   4. "Kradzieży gier", tj. zakładania gier np. "brh6" w momencie gdy latacz robi "brh5".

  3. Zabrania się reklamowania innych serwerów oraz serwisów innych niż Imperium Diablo.
  4. PvP jest dozwolone tylko w grach do tego przeznaczonych, lub po zgodzie wszystkich uczestniczących w walce (na grach nieprzeznaczonych do PvP).


 5. Pozostałe

  1. Ingerencja w save'y (np. wskrzeszenie zmarłej postaci zawodowej) możliwa jest tylko i wyłącznie gdy straty nastąpiły w wyniku ewidentnego błędu serwera.
  2. Użytkownik, który zauważy nieprawidłowości w pracy serwera, jak również łamanie regulaminu przez innego gracza, powinien zgłosić to administratorowi (najlepiej z dołączonym screenem).
  3. Pamiętaj, że celem stworzenia Realmu jest poprawienie grywalności i bezpieczeństwa w stosunku do BN. Chcemy stworzyć dla Ciebie miejsce, w którym miło spędzisz czas - dlatego dbaj o to miejsce i baw się dobrze! (to tylko gra ;))
  4. Jeżeli administracja dopatrzy się zachowania, które nie jest wspomniane w regulaminie a godzi w ogół graczy, ma prawo za to ukarać.


 6. Postanowienia końcowe

  1. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu bez konieczności podawania powodu.
  2. Osoba, która składa prośbę o założenie konta, musi potwierdzić zapoznanie się z treścią regulaminu.

 
Regulamin działu Bazar oraz działu Licytacje 

 1. Zasady ogólne

  1. Dział Bazar jest częścią Forum Imperium Diablo i dotyczy go taki sam regulamin.
  2. Zanim napiszesz zapoznaj się ze skrótami, by uniknąć nieporozumień: http://diablo.phx.pl/czytaj/slownik-battlenet
  3. Nazwa tematu musi zaczynać się od [O] (oferuję), [N] (potrzebuję), [O/N], albo [Licytacja].
  4. Każdy gracz może mieć założony jeden temat z offer/need listą oraz jeden temat z aktywną (niezakończoną) licytacją. Jeśli chcesz założyć nowy temat z offer/need listą, napisz do moderatora z prośbą o usunięcie starego tematu.
  5. Tematy, w których nie pisano przez 14 dni, są automatycznie kasowane.


 2. Licytacja

  1. Nazwa tematu z licytacją musi zaczynać się od [Licytacja].
  2. Sprzedający musi określić:
   • Cenę startową;
   • Minimalne przebicie;
   • Czas trwania licytacji (z dokładnością do co najmniej godziny).

  3. Sprzedający może dodatkowo określić:
   • Cenę Kup Teraz aka Fast Trade.

  4. Zmiany parametrów licytacji możliwe są tylko i wyłącznie w przypadku gdy nie pojawiła się jeszcze oferta o wartości startowej lub wyższej.

  5. Jeżeli ostatnia oferta została złożona mniej niż 15 minut przed końcem licytacji, to licytacja zostaje automatycznie przedłużona i kończy się 15 minut po ostatniej ofercie. Oczywiście możliwe jest wtedy przebijanie, i każda kolejna oferta przedłuża czas trwania licytacji (wg formuły + 15 minut).
  6. Maksymalny czas trwania licytacji wynosi 7 dni (nie licząc czasu dodanego z punktu 5.).

  7. Przedmiot wystawiony na licytację musi zostać sprzedany (chyba że nie było żadnych ofert lub przedmiot nie został odebrany przez okres dłuższy niż 14 dni).
   Wystawiając przedmiot na licytację należy liczyć się z tym, że będzie on musiał zostać sprzedany po niezadowalającej cenie. Jeśli chcesz mieć jakąkolwiek gwarancję zarobku, ustal odpowiednią cenę startową.
  8. Wszelkie tematy z wpisami typu "Cena Kup Teraz - jaka mnie zadowoli", "Zastrzegam sobie prawo do unieważnienia licytacji", etc. będą zamykane, a ich autorzy odpowiednio nagrodzeni..
  9. Wycofywanie się przez strony z licytacji podczas jej trwania lub po zakończeniu jest niedozwolone i będzie karane.


 3. Dobre nawyki

  1. Nazwa tematu powinna zawierać informację o trybie, którego temat dotyczy. Tryby to [SC LoD], [HC LoD], [SC CL] oraz [HC CL]. W przypadku braku informacji zakłada się, iż mowa o trybie SC LoD.
  2. Pamiętaj o napisaniu odpowiednich statystyk przedmiotów, które oferujesz. Przykładowo:
   	Czako 99 def
  3. W przypadku talizmanów oraz biżuterii podaj skin przedmiotu (korzystając z tej tabelki). W przypadku klejnotów podaj kolor klejnotu.
  4. Wszelkie zmiany w offer/need liście (np. sprzedaż przedmiotu z listy) powinny być na bieżąco odnotowywane w temacie.

 
Regulamin działu Wycena

 1. Dział Wycena jest częścią Forum Imperium Diablo i dotyczy go taki sam regulamin.
 2. Zanim napiszesz zapoznaj się ze skrótami, by uniknąć nieporozumień: http://diablo.phx.pl/czytaj/slownik-battlenet
 3. W tytule tematu podawaj tryb, na którym grasz (np. [sc lod]), i orientacyjnie przedmioty do wyceny. Tematy "wycena itemków", "proszę o wycenę" czy "fast wycena" będą zamykane, a ich autorzy odpowiednio nagradzani.
 4. Pamiętaj o napisaniu odpowiednich statystyk przedmiotów, które chcesz wycenić. Przykładowo:
  	Wodołazy 190 ed, 64 life, non eth, non upg.
  Zostały podane 2 zmieniające się statystyki w przedmiocie oraz eteryczność i informacja o tym czy przedmiot został ulepszony. Reszta nie jest tak istotna.
  Najlepiej - wrzuć screenshoty.

 5. Nie zasypuj pojedynczymi tematami całego działu.
 6. Jeżeli nikt nie wycenia, nie zakładaj kolejnych tematów.
 7. Dla wyceniających - nie wyceniaj, jeśli nie masz pojęcia ile co jest warte. Posty ewidentnie zaniżające wartość przedmiotu również będą nagradzane.
Facebook - Polub Nas !
Copyright © 2010 - 2016 Imperium Diablo